THERMAFLEX INTERNATIONAL HOLDING bvSpolečnost Thermaflex, založená v Holandsku v roce 1976 s myšlenkou vyrábět termoplastické pěny pro technické účely, vyrostla v mezinárodní holding s globálním dosahem, nabízející vysoce kvalitní výrobky a služby. Výrobní závody a pobočky společnosti Thermaflex jsou po celém světě a výrobky jsou distribuovány prostřednictvím jednotlivých zastoupení nebo obchodních partnerů do více než 40 zemí. Společnost Thermaflex se zaměřuje ve svém vývoji, výrobě a prodeji na 3 oblasti.

Technické izolace

Technické izolace univerzálně použitelné pro mrazící a chladírenské technologie, vzduchotechniku, rozvody studené i teplé vody a topení. Tyto izolace mají vynikající odolnost vůči difůzi vodních par, jsou netoxické a splňují všechny standardy, požadavky a omezení stavebních předpisů prakticky ve všech zemích světa.

Flexalen

Poté, co v roce 2001 spol.Thermaflex koupila od společnosti PipeLife značku Flexalen, vstoupila na trh i předizolovaného potrubí. Původní předizolované potrubí Flexalen 1000 pro dálkové teplovodní sítě topení a teplé vody, rozvodů geotermální vody a chlazení bylo vyvinuto v r. 1982.

V roce 2003 Thermaflex představil zcela nové, vlastní produkty – kompaktní systém Flexalen 600 a Flexalen 1000+. Flexalen 600 je první plně certifikovaný flexibilní předizolovaný systém na světě. Následně byly vyvinuty systémy Flexalen Solar a Solarlight TX určené pro distribuci media ze solárních panelů.

Speciální profily

Součástí nabídky spol. Thermaflex jsou i speciální pěnové profily určené pro balení nejrůznějších výrobků. Dodávají se v mnoha barvách, velikostech a tvarech a dokáží dokonale ochránit nejen plochy, ale i hrany jakéhokoliv zboží. V rámci této skupiny jsou v nabídce profily Thermarods, které se používají jako výplně dilatačních spár a dilatujících spojů, pro betonové podlahy, betonové silnice, panelové fasády atp.